Teknik bercerita dalam set induksi.
https://docs.google.com/open?id=0B-rTp1xiG-19YzYwOWQ1NDktNjJlOS00Y2Y4LTg5ZDQtNzY4OTQzMTY0NDU2
DingdingDongdongPingpingPongpong
Pong Siew Choo (D042807) learns KRT 3013 Teknologi Maklumat Sekolah Rendah in Universiti Pendidikan Sultan Idris.
Sunday, December 11, 2011
Monday, December 5, 2011
https://docs.google.com/open?id=0B-rTp1xiG-19ZDVlYTk5MzItODQ4Zi00YjExLWExMDEtOTA5YTc0YjIwNzEz
Ini adalah Rancangan Mengajar Bahasa Melayu Kelas Pemulihan yang saya buat paut di sini. Sila beri pandangan anda, terima kasih.
Ini adalah Rancangan Mengajar Bahasa Melayu Kelas Pemulihan yang saya buat paut di sini. Sila beri pandangan anda, terima kasih.
Sunday, December 4, 2011
RPH 1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH ) MATEMATIK
SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN
Tarikh :
28 Oktober 2011 (Jumaat)
Masa :
9:50 pagi – 10:50 pagi (1 Jam)
Tahun :
2 Bitara
Mata Pelajaran :
Matematik
Tajuk :
Operasi tambah
Bilangan murid
: 20 orang
Pengetahuan sedia ada murid:
Murid telah mempelajari operasi tambah tanpa
menggunakan kaedah mengumpul semula pada tahun 1.
Kandungan pelajaran, Pengetahuan &
kemahiran:
1.2.1
(c) Memahami operasi tambah adalah mengabungkan 2 kumpulan nombor. Menyelesaikan
soalan penyelesaian masalah dalam operasi tambah dengan jawapan yang betul.
Hasil P & P :
Pada akhir pengajaran, murid dapat:
Menyelesaikan
soalan penyelesaian masalah dalam operasi tambah dengan jawapan yang betul.
Objektif :
Memastikan murid-murid pada kelas tersebut dapat mengira(operasi tambah)
dengan betul.
ABM :
Model buah-buahan, lembaran
kerja, contoh wang kertas
Masa
|
Aktiviti Guru
|
Kaedah / Strategi / Teknik / KBKK
|
Set induksi
(± 5 minit)
|
1.
Guru meunjukkankan benda maujud buah-buahan.
2.
Guru meminta murid menyatakan setiap jenis buah-buahan yang
ditunjukkannya.
3.
Murid-murid memberi jawapan bagi setiap buah-buahan yang ditunjukkan oleh
guru.
4.
Guru meminta murid mengira jumlah bilangan 2 atau 3 jenis buah-buahan
yang diletakkan di depan murid.
5.
Murid mengira dan memberi jawapan.
6.
Guru menanya murid cara untuk mendapatkan buah-buahan secara halal.
7.
Jawapan murid: duit, wang kertas.
8.
Guru menunjukkan contoh wang kertas untuk menyakinkan jawapan murid.
|
ABM:
Benda maujud buah-buahan.
Contoh wang kertas
KBKK:
Mengenal pasti
|
Langkah 1
(±20 minit)
|
1.
Guru memberi arahan dan peraturan kepada murid untuk menjalankan aktiviti
simulasi pasar pagi.
2.
Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan. 3 kumpulan menjadi penjual
buah-buahan dan 1 kumpulan menjadi pembeli.
3.
Guru membuat rumusan.
|
ABM:
Benda maujud buah-buahan.
Contoh wang kertas
Meja
Kerusi
|
Langkah 2
(± 30minit)
|
1.
Guru menunjukkan satu contoh soalan penyelesaian masalah.
2.
Murid mencuba dalam papan hitam kecil. Guru menyemak jalan kerja dan
jawapan murid.
3.
Murid-murid diberikan lembaran kerja.
4.
Murid-murid diminta menjawabkan semua soalan dalam lembaran kerja.
5.
Guru membincang jawapan lembaran kerja dengan murid-muridnya.
|
ABM:
Papan hitam kecil
Lembaran kerja
|
Penutup
(± 5 minit)
|
2. Guru
mengucapkan terima kasih atas
kerjasama yang
diberikan oleh murid.
3. Guru
memuji kebijaksanaan murid
menyiapkan tugasan
yang diberikan dengan
memberikan token
ekonomi.
|
Sunday, November 27, 2011
Subscribe to:
Posts (Atom)